NIEUWS - 14 augustus 2019
Nieuwe website over de Amsterdamse homohoreca
Over de Amsterdamse homohoreca is in de afgelopen tijd veel nieuwe informatie op internet verschenen. Via een nieuwe portaalsite is al deze informatie voortaan makkelijk te vinden.
De nieuwe website over de Amsterdamse homohoreca
De nieuwe portaalsite is te vinden onder het toepasselijke internetadres
www.homohoreca.amsterdam en is ook volledig in het Engels beschikbaar op
www.gayvillage.amsterdam.
Homostraten
Op de site wordt de Amsterdamse homohoreca kort beschreven aan de hand van de verschillende homostraten die zo kenmerkend zijn voor de hoofdstedelijke gayscene: de Zeedijk, de Warmoesstraat, Spuistraat en omgeving, de Amstel, de Reguliersdwarsstraat en de Kerkstraat.
Voor de belangrijkste bars en clubs verwijzen links naar artikelen of websites met meer uitgebreide informatie.
Het gaat dan bijvoorbeeld om
Wikipedia, waar artikelen verschenen zijn over de bekendste homobars en -clubs, alsmede de bijbehorende
fotosite waar inmiddels afbeeldingen van een hele reeks bestaande en voormalige Amsterdamse homozaken te zien zijn.
Andere projecten
Daarnaast is er het homohorecaproject van LHBT-archief IHLIA waarbij op het digitale platform
Historypin de advertenties, flyers en memorabilia van oude en bestaande homo- en lesbische uitgaansgelegenheden verzameld worden.
En onlangs is onder de naam
Wearing Gay History ook nog een grote internationale collectie online gekomen van t-shirts uit onder meer de Nederlandse en de Amerikaanse homohoreca.
Om het overzicht niet te verliezen zijn links naar al deze uiteenlopende nieuwe bronnen en projecten nu handzaam bijeengebracht op
www.homohoreca.amsterdam, gecombineerd met links naar al bestaande websites over de Amsterdamse homohoreca.
Voor wie verder wil kijken zijn ook soortgelijke links voor Nederland en voor het buitenland toegevoegd.
2 reactie(s)Door DJ Jacuzzi Martijn Bosch op 16-08-2019 om 0:56 uur:
Verheffers moeten we blijven, verleiders moeten we worden! XD
Door Marie-Jose Grotenhuis op 12-10-2019 om 1:11 uur:
Waar is de sauna?
Reageer:
Meer nieuwsberichten:
-
15 jaar geleden sloten de Kooistrazaken
-
Fondsenwerving voor RITA Community Center in de straat
-
Vier nieuwe eetzaken in de straat
-
Nieuwe feestverlichting in het westelijk deel van de straat
-
LHBT-Veiligheidsconferentie in bar Blend XL
-
El Encanto Hairsalon bestaat 15 jaar